Winn-Dixie Highlights: 9/22 – 9/28


Here are the best deals of the week from Winn Dixie:

1. In order to get the price benefit of the B1G1 FREE items, you must purchase both items — although you can use two coupons.

2. Most Winn Dixie stores do not double manufacturer’s coupons

Meat/Produce:

Thighs & Drumsticks – .89 cents/lb
Turkey Breast – $1.29/lb
Pork Steaks or Country Style Ribs – B1G1 @ $3.69/lb ($1.85)
Fresh Ground Chuck – $1.89/lb

Green Cabbage – .49 cents/lb
Gala Apples – $1.49/lb
Organic Peaches or Nectarines – $1.79/lb
Idaho Russet Potatoes (5 lb) – B1G1 @ $4.49 ($2.25)

Grocery:

Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup – B1G1 @ $1.09 (.55 cents)
Use .40/2 from 8/29 SS
(makes it .35 cents each)

Ragu Pasta Sauce -B1G1 @ $2.79 ($1.40)
Use $1/2 from 9/12 RP
(makes it .90 cents each)

Banquet Meals – $1
Use $1/4 from August All You Magazine (Newsstand Edition)
(makes it .75 cents each)

Carnation Evaporation Milk – $1
Use .50/2 PRINT
(makes it .75 cents each)

Hamburger Helper – B1G1 @ $2 ($1)
Buy 4 and Use .75/3 PRINT or from 8/8 SS
(makes it .82 cents each)

Progresso Soup – B1G1 @ $2.50 ($1.25)
Use $1/4 PRINT or from 9/12 GM
(makes it $1 each)

Activia Yogurt (4 pack) – $2
Use $1/1 from 9/12 SS or
Use .75/1 PRINT
(makes it as low as $1)

Taco Bell Dinner Kits – B1G1 @ $2.99 ($1.50)
Use $1/1 from September All You Magazine
(makes it $1 each) – or .50 cents each if you have 2 coupons.

Kraft American Singles – $2
Use $5/5 PRINT
(makes it $1 each)

Quaker Chewy Granola Bars – B1G1 @ $3.49 ($1.75)
Use $1/2 from 9/19 RP
(makes it $1.25 each)

Juicy Juice (8 pack) – B1G1 @ $3.49 ($1.75)
Use $1/2 from September All You Magazine or PRINT
(makes it $1.25 each)- or .75 cents each with 2 coupons

Mt. Olive Pickles – B1G1 @ $3.79 ($1.90)
Use $1/1 from 8/1 SS
(makes it $1.40 each) — .90 cents each with 2 coupons

State Fair Corn Dogs – B1G1 @ $3.99 ($2)
Use from 9/12 RP
(makes it $1.50 each)

Caribou Coffee – B1G1 @ $7.99 ($4)
Use two $1/1 PRINT or from 8/29 SS
(makes it $3 each)

Hormel Always Tender Beef Filet – B1G1 @ $9.99 ($5)
Use two $1/1 PRINT or from 8/1 SS
(makes it $4 each)

Household:

Alpo Dog Food Cans – .70 cents
Use $1/6 PRINT
(makes it .54 cents each)

Schick Hydro Razor – $6.99
Use $5/1 from 8/8 SS
(makes it $1.99)

Xtra Detergent – B1G1 @ $3.99 ($2)
(makes it $2 each)

Gerber 1st or 2nd Foods (2 pk) – $1

Huggies Diapers – $8.99
Use $3/1 PRINT
(makes it $5.99)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>